Pasiruošimas darbo paieškai

Nuotrauka gyvenimo aprašyme – ką būtina žinoti?

ar deti nuotrauka i gyvenimo aprasyma

Šis klausimas dažnai sukelia ginčų net tarp atrankų specialistų. Vieni sako, kad “būtinai reikia”, kiti tikina, kad “tikrai nereikia, nes iš nuotraukos gali labai neteisingai susidaryti įspūdį apie žmogų”. Nuomonių yra visokių, bet faktas lieka vienas – tinkama nuotrauka dar niekam nepakišo kojos.

Šiuolaikiniai kandidatai tikrai dažnai gyvenimo aprašymus papuošia savo nuotraukomis. Viskas kaip ir gerai, bet… ne visada nuotraukos būna tinkamos. Kartais vien dėl netinkamos nuotraukos kandidatas gali prarasti šansą sulaukti pakvietimo į pokalbį. Ši tema tikrai svarbi, tad pakalbėkime, koks svarbus CV kūrimas ir tinkamas nuotraukos įterpimas.

Kodėl verta į savo gyvenimo aprašymą įkelti savo nuotrauką?
Tinkama, tvarkinga nuotrauka visuomet sukelia gerą emociją, o gera emocija yra pridėtinė vertė. Na, o pasižiūrėjęs į Jūsų veidą darbdavys mato daugiau nei esate parašę gyvenimo aprašyme, ji gali padėti pajausti, kad esate būtent “tas” žmogus, kurio įmonė ieško. Galiausiai, įkėlęs (-usi) tinkamą nuotrauką parodote, kad atsakingai žiūrite į darbo paiešką, nieko neslepiate.

Kokia nuotrauka yra (ne)tinkama gyvenimo aprašymui?
Tinkama nuotrauka yra tokia, kurioje už Jūsų atvaizdo neutralus, šviesus fonas. Gal skambės banaliai – bet tinka klasikinė “paso” tipo nuotrauka. Galite nuotraukoje šypsotis. Labiausiai tinka portretinė nuotrauką, kurioje Jūsų atvaizdas yra iki pečių. Viso ūgio nuotraukos arba nuotraukos profiliu yra netinkamos. Taip pat netinka nuotraukos, kuriose atrodote iššaukiančiai (per ryškus makiažas, iškirptės, proginės šukuosenos, itin aptempti rūbai ir pan.). Netinka ir tos nuotraukos, kuriose esate ne vienas (nesvarbu, kad nuotrauką apkarpėte).
Jokių būdu nedėkite nuotraukų iš vakarėlių, kelionių ar šeimos fotosesijų. 

Ir dar, nuotrauka turėtų būti nedidelė, geriausia kvadrato formos, geros kokybės (neišsiliejusi). Ją reikėtų įkomponuoti gyvenimo aprašymo viršuje.
Nuotrauką apkarpyti iki tinkamos dydžio / formos galite štai čia:
https://imageresize.org/

Tinkamos nuotraukos pavyzdys

Rasa Borodina,
Personalo atrankų specialistė | Sertifikuota koučerė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.