Pasiruošimas darbo paieškai

Kai darbo pokalbyje prašo “Trumpai prisistatykite”

darbo pokalbis, pasiruosimas darbo pokalbiui, prisistatymas

Prasidėjus darbo pokalbiui, dažniausiai yra užduodamas ledus pralaužiantis klausimas “Na tai prisistatykite, trumpai papasakoti apie save”. Ne visi šiam “kvietimui” būna pasiruošę, gana dažnai žmonės klausia “Tai ką pasakoti?”, tad šiame straipsnyje aptarsiu, kas iš tiesų slypi po kvietimu trumpai prisistatyti.

Visų pirma apie patį  žodį “trumpai”. Trumpai reiškia trumpai, tad puikiai pakanka poros minučių kalbos. Nereikia smulkiai perpasakoti to, kas parašyta Jūsų gyvenimo aprašyme. Papasakokite tik tai, kas Jums atrodo svarbiausia. Galbūt tai Jūsų patirtis, tam tikri įgūdžiai ar vidinė motyvacija. Patarimas – jei su darbdaviu turėtumėte galimybę pasikalbėti tik dvi minutes, ką jam papasakotumėte? Turbūt norėtumėte pasakyti tik esminę, pačią naudingiausią informaciją. Apie tai ir kalbėkite prisistatydamas (-a).

Tikrai nereikia pokalbio pradžioje pasakoti apie šeimą, laisvalaikį, pomėgius. Taip pat jokiu būdu nepradėkite klausinėti “Na tai ką siūlote?”. Smulkesnių detalių, jei tai aktualu, Jūsų paklaus pokalbį vedantis žmogus.

O dabar du pavyzdžiai:
“Esu Andrius, turių architektūrinį išsilavinimą bei 3 metų patirtį projektuojant privačius gyvenamuosius namus. Pastaruoju metu dirbau projektavimo studijoje “XX”, bet nusprendžiau, kad noriu įgauti patirties projektuojant didesnius objektus, tad ieškau darbo kito įmonėje. Dirbu programomis Autocad, 3dMax. Kalbu anglų ir rusų kalbomis. Dirbu labai greitai”. 

“Esu Vilius, socialinių tinklų profesionalas. Jau septynerius metus dirbu su didelėmis ir vidutinėmis Lietuvos įmonėmis. Kaip matote, esu dirbęs trijose įmonėse. Kiti darbai buvo šiek tiek kitokie. Šiuo metu ieškau darbo marketingo srityje, jaučiu, kad jau esu prikaupęs daug žinių, patirties ir galiu nuveikti daugiau nei iki šiol. Labai sudomino Jūsų darbo pasiūlymas, nemažai žinau apie Jūsų įmonę. Galite paklausinėti konkrečiau”.

Prisistačius, perduokite vairą pokalbio “vedėjui”, kuris toliau klausinės jį/ją dominančių klausimų. Nesistenkite dominuoti. Atminkite, kad darbo pokalbis nemonologas, o dialogas, tad kalbėti turite ne tik Jūs ir ne tik apie save.

Sėkmės!
P.S. Galite drąsiai pasidalinti savo įžvalgomis ar patirtimi komentaruose.

Rasa Borodina
Personalo atrankų specialistė | Sertifikuota koučerė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.